Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dziś poznamy wyrok w sprawie ochroniarza z Bartoszyc. Mężczyzna nagrywał kobiety w pracowniczej toalecie

Fot. fotolia

Sąd Rejonowy w Bartoszycach ma dziś wydać wyrok w głośnej sprawie ochroniarza, który podstępnie nagrywał kobiety w pracowniczej toalecie. Procesu nie będzie, wyrok ma zapaść podczas posiedzenia sądu z udziałem oskarżonego.  Pokrzywdzonych zostało 14 kobiet.

Przypomnijmy, według bartoszyckiej Prokuratory Rejonowej, między wrześniem 2013 a kwietniem 2018 roku mężczyzna, który pracował jako ochroniarz w jednym z zakładów pracy w Bartoszycach, popełnił 14 czynów związanych z podstępnym nagrywaniem kobiet w toalecie.

Dariusz S. przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Jak tłumaczył, kamery w toalecie miały mu pomóc w ustaleniu, czy pracownice kradną. Kamery były ukryte w koszu na śmieci. Sprawa wydała się, gdy jedna z pracownic odkryła kamerę. Dotarcie do osoby, która umieściła urządzenie w koszu nie było trudne, bo ochroniarz nagrał także siebie.

Mężczyzna jest na wolności. Ma policyjny dozór oraz zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonymi i zakaz zbliżania się do nich na odległość mniejszą niż 50 metrów. Nie może też pracować jako ochroniarz.

Do aktu oskarżenia prokurator dołączył wniosek o skazanie Dariusza S. bez rozprawy i wymierzenie uzgodnionej z nim kary.

 

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: A. Dybcio

Więcej w wyrok
Na koncie miał kilkadziesiąt wykroczeń i mandatów. Trwa proces kierowcy, który śmiertelnie potrącił młodą kobietę

Wyrok w sprawie śmiertelnego potrącenia 23-letniej kobiety na przejściu dla pieszych w Olsztynie usłyszymy 8 marca. Jako ostatni zostali przesłuchani biegli z zakresu wypadków samochodowych. Do...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV