Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Król Artur

Zenon Martyniuk i Artur Wóbel. Koncert w Ornecie. Fot. Robert Dubaj

W piątek 9 marca sala Domu Kultury w Ornecie pękała w szwach. Publiczność przyszła na koncert króla disco polo Zenka Martyniuka i zespołu Akcent.

A Zenek Martyniuk przyjechał do Ornety dla… Artura Wróbla, który od 20 lat prowadzi w swoim rodzinnym mieście Fan Club Disco Polo. Robi to z sercem, bo – jak mówi – piosenki disco polo kocha za ich melodyjność i teksty, które prawie zawsze są o miłości. A miłość, jak dodaje Artur, jest najważniejsza.

Od początku pasję Artura wspiera jego mama, Józefa. I choć przychodzi jej mierzyć się czasem ze uszczypliwością tych, którzy śmieją się z tych, którzy słuchają disco polo, jest bardzo dumna z syna.

Zapraszamy do wysłuchania reportażu Alicji Kulik pt. „Król Artur”.

00:00 / 00:00

W reportażu udział wzięli: Artur Wróbel, Józefa, Wróbel, Zenon Martyniuk, Agnieszka Lewandowska – dyrektor Domu Kultury w Ornecie, Ireneusz Popiel – burmistrz Ornety i Dawid Wanek – członek orneckiego Fan Clubu Disco Polo.

Autorka: A.Kulik
Redakcja: A.Socha

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w disco polo, Zenon Martuniuk
Czy powinniśmy się wstydzić tego, że słuchamy disco polo?

W ostatnim czasie panuje moda na słuchanie disco polo. Słuchamy jej szczególnie przy okazji imprez tanecznych takich jak wesela. Antenę Polskiego Radia Olsztyn opanowała muzyka, której...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV