Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dziś sklepy są zamknięte. W tym miesiącu handlowa niedziela przypada 24 listopada


Otwarte mogą być tylko placówki, w których za ladą staną ich właściciele.

Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta weszła w życie 1 marca 2018 roku. Zgodnie z nią handel w niedziele w tym roku jest dozwolony w jedną niedzielę w miesiącu – ostatnią, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę przed Wielkanocą.

Od 2020 roku zakaz handlu nie będzie obowiązywał jedynie w ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę przed Wielkanocą. Ustawa przewiduje katalog 32 wyłączeń. Zakaz nie obowiązuje m.in. w cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach, w sklepach z prasą, kawiarniach.

Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi kara w wysokości od tysiąca do 100 tysięcy złotych, a przy uporczywym łamaniu ustawy – kara ograniczenia wolności.

 

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w handel, sklep
Kradł czekolady, perfumy i ekspresy do kawy. 20-letni złodziej zatrzymany przez elbląskich policjantów

Nawet na 10 lat może trafić za kratki 20-letni mieszkaniec Elbląga, który specjalizował się w kradzieżach... czekolady. Jednorazowo potrafił wynieść ze sklepu nawet 70 tabliczek. Zauważony...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV