Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dziś Światowy Dzień Konsumenta. Sprawdziliśmy, na co narażeni są konsumenci na Warmii i Mazurach

Fot. fotolia.com

Konsument ma kilka podstawowych praw, przede wszystkim do bezpieczeństwa i informacji. Z tym drugim zdarzają się problemy w przypadku żywności.

Na Warmii i Mazurach około ¼ produktów spożywczych ma niewłaściwe oznakowanie. Dotyczy to na przykład składu miodów, czy zawartości tłuszczu w produktach reklamowanych jako fit. Bywają też kłopoty z odpowiedzialnością sprzedawców. W przypadku sprzętu elektronicznego chętnie odsyłają do producentów zamiast załatwić reklamację na poziomie sklepu.

Jeszcze inną grupę problemów stanowią te związane z podstępnym nakłanianiem do podpisywania umów np. na zmianę dostawcy prądu. Tu szczególnie narażeni są seniorzy. W takich sprawach pomagają powiatowi i miejscy rzecznicy praw konsumentów. W Olsztynie do miejskiego rzecznika w ubiegłym roku zgłoszono ponad 3 tysiące przypadków.

Posłuchaj relacji Andrzeja Piedziewicza

00:00 / 00:00

Fot. fotolia

Autor: A.Piedziewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zakupy, sklep, konsument
Kradzieże coraz większym problemem sklepikarzy

Od początku roku działający w olsztyńskiej komendzie Wydział do walki z przestępczością przeciwko mieniu prowadzi 35 takich spraw. Gdy wartość skradzionego mienia przekracza 500 złotych, w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV