Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dziś swoje święto obchodzą czworonogi. Świętują także psy z oddziału straży granicznej

Są najlepszymi przyjaciółmi człowieka i nie mają sobie równych w tropieniu przestępców i podejrzanych towarów. Dziś obchodzimy Dzień Psa.

W Warmińsko-Mazurskim Oddziale Straży Granicznej służy 36 czworonogów, które specjalizują się w  także wyszukiwaniu materiałów wybuchowych i broni, narkotyków, tropią oraz posiadają wyszkolenie patrolowo-obronne.

Święto psa nie oznacza, że czworonogi na służbie odpoczywają – wręcz przeciwnie. Sukcesem może pochwalić funkcjonariusz Straży Granicznej w Baniach Mazurskich. Juka – pies patrolowo-obronny doprowadził swojego pana do miejsca zamieszkania sprawcy włamania. O pomyłce nie mogło być mowy, ponieważ w tym mieszkaniu znajdowały się skradzione rzeczy.

Przewodnik psa służbowego z placówki Straży Granicznej w Barcianach wspólnie z czworonożnym podopiecznym ujawnili pocisk i minę z czasów II wojny światowej.

Fot. W-M OSG

Fot. W-M OSG

Fot. W-M OSG

Fot. W-M OSG

Fot. W-M OSG

Fot. W-M OSG

Fot. W-M OSG

Fot. W-M OSG

Fot. W-M OSG

Autor: P. Świniarski/WMOSG
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w straż graniczna, Dzień Psa
Funkcjonariusze z Bezled zlikwidowali nielegalną przydomową hurtownię. Towar miał trafić na polski rynek

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bezledach zabezpieczyli wyroby akcyzowe, należące do mieszkańca powiatu płockiego. W trakcie przeszukania jego posesji strażnicy graniczni znaleźli ponad 63 tysiące...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV