Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dziś wracają tymczasowe kontrole graniczne. Powodem jest planowane w Warszawie spotkanie nt. bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie

Fot. Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej

Od dziś do 16 lutego na granicy wewnętrznej, w portach morskich i na lotniskach zostaje tymczasowo przywrócona kontrola graniczna.

Powodem jest odbywające się w przyszłym tygodniu w Warszawie „Spotkanie ministerialne poświęcone budowaniu pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie”.

Podróżni powinni w tym czasie pamiętać o posiadaniu ważnych dokumentów – paszportu lub dowodu osobistego.
Kontrola graniczna zostanie przywrócona w Szymanach w dodatkowym lotniczym przejściu granicznym MAZURY na przylotach z krajów strefy Schengen. Wszyscy odwiedzający w tym czasie Polskę powinni być przygotowani na konieczność okazania dokumentów.

Do 16 lutego obywatele Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz innych państw, które nie należą do Unii, ale  korzystają z prawa do swobodnego przemieszczania, mogą wjechać na terytorium Polski na podstawie ważnego dowodu osobistego lub paszportu. Natomiast jeśli chodzi o obywateli państw trzecich, warunki wjazdu pozostają bez zmian.

Kontrola na granicy wewnętrznej była tymczasowo przywracana już czterokrotnie – podczas EURO 2012, szczytu klimatycznego w listopadzie 2013, na Światowe Dni Młodzieży i szczyt NATO w 2016 roku oraz na przełomie listopada i grudnia 2018 podczas kolejnego szczytu klimatycznego.

Fot. W-MOSG

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za W-MOSG

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w granica, Szymany
Co było przyczyną śmierci Polaka, którego ciało znalazła rosyjska służba graniczna? Trwa śledztwo w tej sprawie

Policja w Kaliningradzie prowadzi śledztwo w sprawie okoliczności śmierci Polaka. Jego ciało znaleziono w środę po rosyjskiej stronie przejścia granicznego Bagrationowsk - Bezledy. Informację, którą stronie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV