Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
IMIENINY: Hanny, Klementyny, Łukasza
EUR: 4.2293 CHF: 3.6733
USD: 3.6006 GBP: 4.7392
Logowanie
 

Za nami 18. Wenta Dobroczynna

Po raz 18. Akcja Katolicka Archidiecezji Warmińskiej zorganizowała Wentę Dobroczynną. W olsztyńskiej szkole muzycznej był koncert i licytacja przedmiotów przekazanych na aukcję.

Zlicytowano między innymi zawieszkę przekazaną przez pierwszą damę Agatę Dudę za 1500 zł. Najwyższą kwotę – 1600 zł. osiągnęła grafika Jolanty Badyny „Nadzieja”

Licytowano także m.in. koszulki z autografami piłkarzy Roberta Lewandowskiego i Wojciecha Szczęsnego oraz reprezentacji Polski w piłce ręcznej. Licytację, po raz 16, poprowadził brawurowo aktor Paweł Burczyk, wprawiając liczną widownię w doskonały nastrój.

Bożenna Ulewicz z Zarządu Diecezji Akcji Katolickiej mówi, że co roku cel dorocznej Wenty wybierany jest bardzo starannie:

B. Ulewicz

Organizatorzy oceniają, że z aukcji, loterii fantowej i sprzedaży biletów udało się zgromadzić około 40 tysięcy złotych. Sumę wszystkich zebranych pieniędzy poznamy jutro (08.02.). Wentę uświetnił koncert Moniki Kuczyńskiej.

Zebrane pieniądze trafią do Centrum rehabilitacyjno-edukacyjno-zawodowego w Biskupcu. Dochody będą przeznaczone na doposażenie sprzętu rehabilitacyjnego.

(K.Kaszubski/kan/as)

 

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Slider
Międzynarodowy Jarmark Folkloru Węgorzewo 2015 cz. 7

Jaki plon przyniosła "Mazurska kosaczewina"? Wracamy do Węgorzewa na XXXVIII Międzynarodowy Jarmark Folkloru. Jak na scenie zaprezentowali się: 12-letnia Julia Sztejter z mamą Elżbietą, "Warmianki sępopolskie"...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV