Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Narodowe czytanie „Lalki”

„Lalkę” czyta komendant Komendy Powiatowej Policji w Ełku Marek Hyzopski. Fot. M. Zbrożek

W całej Polsce odbyła się ogólnopolska akcja, ogłoszona przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej pod hasłem: Narodowe Czytanie.

W tym roku czytamy „Lalkę” Bolesława Prusa. Czytanie rozpoczęła para prezydencka o 11.00 w Ogrodzie Saskim w Warszawie.

W Olsztynie do wzięcia udziału w czytaniu zaprosiło BWA i Planety 11. Od 12 do 15 czytali uczniowie olsztyńskich szkół średnich.

BWA przygotowało też wystawę ilustracji do „Lalki” Bolesława Prusa z 1956 r. autorstwa Władysława Daszewskiego ze zbiorów Biblioteki Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie.

Czytanie w Ełku rozpoczął prezydent miasta, nie zabrakło także starosty, przedstawicieli policji i straży pożarnej oraz mieszkańców. Każdy czytający wziął udział w losowaniu nagród.
Przypomnijmy, że narodowe czytanie arcydzieł polskiej literatury rozpoczęło się w 2012 r od „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza.

Również Radio Olsztyn włączyło się do akcji. Przez całą sobotę, na naszej antenie, znani olsztynianie czytali fragmenty „Lalki”: aktorka Olsztyńskiego Teatru Lalek Marzena Bergmann, kierowca rajdowy Krzysztof Hołowczyc, prezes Radia Olsztyn Mariusz Bojarowicz, artyści z zespołu „Czerwony Tulipan – Ewa Cichocka i Stefan Brzozowski oraz pisarka Katarzyna Enerlich.

Marzena Bergmann
(opis do dźwięku)

 

Mariusz Bojarowicz

Ewa Cichocka i Stefan Brzozowski

Krzysztof Hołowczyc (opis do dźwięku)

 

 

(m.zbro/as)

W Ełku czytający mogli spróbować specjalnie na tę okazję upieczonego tortu, fot. M. Zbrożek

 

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
W Barczewie odbyły się dożynki powiatowo-gminne

Rozpoczęła je w sobotę 5 września Msza święta o 13 w kościele pw. św. Anny i św. Szczepana przy ul. Nowowiejskiego 4. Następnie w amfiteatrze miejskim...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV