Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

E-hulajnogi dostępne w Elblągu. Wystarczy pobrać aplikację na smartfona

Fot. Fotolia.com

Fot. Fotolia.com

Elbląg dołączył do miast, które mają wypożyczalnię elektrycznych hulajnóg. Można na nich rozwijać prędkości do 25 km/h, a to rodzi wiele zagrożeń.

Niemal co dzień można usłyszeć o wypadkach spowodowanych przez osoby jadące na hulajnogach, które nie stosują zasad bezpieczeństwa na drodze. Elbląska policja już zapowiada, że będzie zwracać uwagę na nowych uczestników ruchu.

Na hulajnodze można jeździć tylko po chodniku, jazda ulicą jest wykroczeniem – tłumaczy Jakub Sawicki z elbląskiej komendy. E-hulajnogi dostępne w Elblągu wymagają przed uruchomieniem prostych zabiegów. Należy pobrać aplikację na smartfona, zalogować się i uruchomić płatność kartą – wyjaśnia Ryszard Płyszewski z firmy obsługującej system. W wypożyczalni jest sześćdziesiąt hulajnóg, dostępne są w wyznaczonych punktach.

Elbląskie e-hulajnogi spełniają wszystkie warunki nowej ustawy o ruchu drogowym. Naładowana bateria pozwala na przejechanie maksymalnie 30 kilometrów.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

00:00 / 00:00

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wypożyczalnia, Jakub Sawicki, e-hulajnoga
Ełk oferuje bezpłatny sprzęt rehabilitacyjny. Każdy może go wypożyczyć lub oddać swój już niepotrzebny

Złamałeś nogę i potrzebne są kule ortopedyczne? Nie musisz ich kupować. Sprzęt rehabilitacyjny i inwalidzki można wypożyczyć w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Ełku. W tamtejszym...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV