Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

E-wykluczenie wykluczone. Sprawdź, na czym polega nowa akcja Caritas na Warmii i Mazurach

Fot. StockAdobe

E-wykluczenie wykluczone – to nowa inicjatywa Caritas Archidiecezji Warmińskiej. Wolontariusze będą odwiedzać seniorów i osoby niepełnosprawne i uczyć ich obsługi komputera.

Jak mówi dyrektor Caritas Archidiecezji Warmińskiej ks. Paweł Zięba, takie spotkania to m.in. okazja, żeby załatwić jedną konkretną sprawę w e-urzędzie, np. założyć konto. Będzie można także nauczyć się obsługi komunikatorów społecznościowych lub robienia zakupów w internecie.

Wolontariusze pomogą założyć profil zaufany, nauczą jak robić zakupy przez internet, załatwić jedną konkretną sprawę albo nauczą jak z tych mobilnych rzeczy korzystać.

Dodatkowo w siedzibie Caritas przy ulicy Grunwaldzkiej w Olsztynie powstanie kawiarenka internetowa dla osób bezdomnych.

Tu będą mogli skorzystać ze stanowiska internetowego, sprawdzić pocztę mailową, czy założyć konto w banku. Niektórzy mają jakieś środki finansowe, ale nie potrafią z tego skorzystać i jak dostaną pieniądze, to zaraz wszystko wydadzą.

Na razie z internetowego szkolenia mogą korzystać seniorzy i osoby niepełnosprawne z Olsztyna i najbliższych okolic.
Autor: I.Malewska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w bank, internet, senior, nauka, Olszty, bezrobotni, Caritas, szkolenie
Ruszył internetowy nabór wniosków do programu „Dobry start”. Wyprawka szkolna trafia do 4,5 miliona dzieci

Rozpoczął się nabór wniosków do programu Dobry start, czyli 300 złotych na wyprawkę szkolną. - Rodzice i opiekunowie mogą je składać od wczoraj drogą internetową -...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV