Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Echa po sukcesie reprezentacji piłkarek ręcznych

Polska reprezentacja piłkare ręcznych w Elblągu, fot. Andrzej Minkiewicz

Wywalczony w dwóch zwycięskich meczach ze Szwecją awans reprezentacji polskich piłkarek ręcznych do finałów Mistrzostw Świata odbił się szerokim echem w Europie.

Szwedzkie media nie ukrywają zawodu po drugim przegranym meczu w eliminacjach do czempionatu globu piłkarek ręcznych.

W 2001 roku nazwaliśmy naszą drużynę „roześmianym zespołem”. Nazwa ta była aktualna do soboty i teraz można ją zmienić na „rozpłakane żółto-niebieskie”. Są ku temu powody, ponieważ po raz pierwszy od 2007 roku Szwedki nie zagrają w wielkim turnieju i pozostało im tylko oglądanie grudniowych MŚ w Serbii siedząc na kanapie. – skomentował dziennik „Aftonbladet”.

W finałach w Serbii zagrają 24. zespoły. Jeśli ponownie będzie obowiązywać system z ostatnich Mistrzostw Świata w Brazylii, to zostaną one podzielone na 4 grupy po sześć zespołów i z każdej awansują dalej po cztery zespoły.

Kadrowiczka Katarzyna Koniuszaniec, skrzydłowa elbląskiego Startu przyznaje, że odczuwa zmęczenie po trudnym sezonie, a początek przygotowań na Serbię trzeba przełożyć na sierpień.

00:00 / 00:00

Natomiast Bożena Karkut, która reprezentowała Polskę 153 razy w oficjalnych spotkaniach, a obecnie trenuje piłkarki ręczne w Zagłębiu Lubin, twierdzi, że dziś trzeba cieszyć się z sukcesu jakim jest awans, a o szansach Polek nie dyskutować przed losowaniem.

00:00 / 00:00
(rozmawiał Andrzej Minkiewicz)

Losowanie grup finałowych zaplanowano na sobotę (15 czerwca) w Belgradzie. (amin/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Piłka ręczna, szczypiorniak, Polska, reprezentacja, Koniuszaniec
Rewolucja w olsztyńskiej piłce ręcznej?

Krzysztof Maciejewski nie poprowadzi już piłkarzy ręcznych Warmii Traveland Olsztyn. Na czele szczypiornistów stanie teraz Karol Adamowicz. Klub poważnie myśli również o fuzji z II-ligowym AZS-em...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV