Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Echa wyborów prezydenckich na Warmii i Mazurach. Politycy z regionu komentują wyniki

Fot. Przemysław Getka

Wyniki wyborów z województwa warmińsko-mazurskiego różnią się w niewielkim stopniu od ogólnokrajowych. Według danych ze wszystkich obwodów w naszym regionie zwyciężył Andrzej Duda uzyskując 40,1 proc. głosów – to o 5 punktów mniej, niż w skali kraju.

Zdaniem warmińsko-mazurskiego posła PiS Wojciech Kossakowskiego na Warmii i Mazurach zawsze była mniejsza frekwencja i mniejsza przychylność dla Andrzeja Dudy. Lokalni politycy robią wszystko, by poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości było jak największe – dodał poseł Kossakowski.

Rafała Trzaskowskiego w naszym województwie poparło 33 proc. wyborców, czyli o niespełna 5 procent więcej, niż w skali kraju. Także wyższe notowania w naszym regionie ma Szymon Hołownia i Robert Biedroń. Mniej głosów otrzymał Krzysztof Bosak i co jest dużym zaskoczeniem – Władysław Kosiniak Kamysz. Dotąd PSL w naszym regionie uzyskiwał wysokie noty. Dlaczego tym razem jest tak nisko – o komentarz zapytaliśmy warmińsko-mazurskiego posła PSL, Zbigniewa Ziejewskiego. Zdaniem polityka ich oferty programowe były jednymi z lepszych, ale jak mówi „społeczeństwo tego nie kupiło”. Dlatego teraz trzeba będzie to przeanalizować – dodał poseł Ziejewski.

Państwowa Komisja Wyborcza podała dane z 99,78 proc. obwodów głosowania. Andrzej Duda ma w nich 43,67 proc. głosów, a Rafał Trzaskowski 30,34 proc. Trzeci jest Szymon Hołownia z 13,85 proc. głosów.

Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej

 

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w komentarze, wybory prezydenckie, Andrzej Duda
PKW: Andrzej Duda zdecydowanie wygrywa na Warmii i Mazurach

Andrzej Duda wygrał w województwie warmińsko-mazurskim w pierwszej turze wyborów prezydenckich, uzyskując 40,1% poparcia. Drugi był Rafał Trzaskowski, który otrzymał 33% głosów - wynika z oficjalnych...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV