DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro

Efektowna wygrana Startu w Challenge CUP

W pierwszym z dwóch spotkań 1/8 finału europejskich rozgrywek Challenge CUP, azerskie ABU BAKU uległo Kramowi Start Elbląg 23:33.

Zespół z Baku w tym meczu wystąpił w roli gospodarza, ale niewiele to pomogło słabym Azerkom. Kram dość szybko objął prowadzenie, którego nie oddał do końca meczu. Do przerwy elblążanki prowadziły 13:11, ale ten wynik nie odzwierciedlał ich przewagi. W drugiej połowie od 40 minuty systematycznie rosła przewaga Startu, która ostatecznie wyniosła 10 bramek.

Paulina Muchocka – w 2013 roku jeszcze jako zawodniczka AZS-u Koszalin – grała przeciwko ABU BAKU.

00:00 / 00:00

Trener elbląskiego zespołu Andrzej Niewrzawa podkreślał, że najważniejsza jest dziesięciobramkowa zaliczka przed meczem rewanżowym.

Jutro (11.02) mecz rewanżowy – początek o godz. 16. Zważywszy na dzisiejszą wysoką wygraną, niespodzianki na pewno nie będzie.

……………………………

ABU Baku – Kram Start Elbląg 23:33 (11:13)
KRAM Start Elbląg: Szywerska, Klarkowska, Powaga – Balsam (4), Dankowska (5), Grobelska, Waga (4), Muchocka (2), Jędrzejczyk (2), Kwiecińska (2), Gerej (3), Lisewska (6), Stokłosa, Świerżewska (3), Andrzejewska (2), Szopińska.

……………………………

(jsal/łw)

Więcej w Piłka ręczna, szczypiorniak, Start Elbląg, Andrzej Niewrzawa
Meble rozbite w 1/8 finału Pucharu Polski

W meczu 1/8 finału Pucharu Polski zespół Wójcik Meble Elbląg przegrał Azotami Puławy 21:30. Przed meczem mało kto liczył na sukces meblarzy, bo goście to trzeci...