Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Egzamin gimnazjalny w regionie odbył się zgodnie z planem. Test ósmoklasisty także powinien przebiec bez zakłóceń

Fot. K. Piasecka

„Egzaminy gimnazjalne i w szkołach podstawowych odbędą się zgodnie z planem” – zapewniali podczas specjalnej konferencji prasowej wojewoda warmińsko-mazurski oraz kurator oświaty.

Ponad 13 tysięcy uczniów w niemal 300 szkołach w regionie przystąpiło w środę do egzaminu gimnazjalnego z części humanistycznej. Trwa strajk nauczycieli, a to znaczy, że również organizacja egzaminu była zagrożona. We wszystkich placówkach w naszym regionie jednak się odbył.

Awaryjnie powołano również tak zwany „korpus wsparcia dyrektorów”. Na Warmii i Mazurach zgłosiło się do niego około 300 osób. Wolontariusze są do dyspozycji dyrektorów i pomagają w komisjach egzaminacyjnych. Wśród nich znajdują m.in. emerytowani nauczyciele. Jak poinformował warmińsko-mazurski kurator oświaty Krzysztof Marek Nowacki, kilkanaście takich osób pomogło przy przeprowadzeniu egzaminów w regionie, a ich liczba wciąż rośnie.

00:00 / 00:00

Artur Chojecki podziękował wszystkim za dobrą współpracę.

00:00 / 00:00

W poniedziałek w ponad 500 szkołach podstawowych w regionie zaczyna się egzamin ósmoklasisty. Kuratorium ocenia, że powinien przebiegać bez zakłóceń.

 

Autor: K. Piasecka
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w egzamin gimnazjalny, Krzysztof Marek Nowacki, strajk nauczycieli
Jutro rozpoczynają się egzaminy gimnazjalne. Czy, mimo strajku, uda się je przeprowadzić we wszystkich szkołach Warmii i Mazur?

Nic nie wskazuje na to, że strajk nauczycieli miałby się zakończyć, a w środę pierwsze egzaminy. Czy uda się je przeprowadzić we wszystkich szkołach na Warmii...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV