Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

EKO składa pozew wyborczy i prezentuje kandydatów

EKO zapowiada skromną kampanię wyborczą

Elbląska Koalicja Obywatelska złożyła w Sądzie Okręgowym w Elblągu pozew w trybie wyborczym przeciwko wydawcy gazety internetowej Elbląg 24.

Chodzi o publikację dotyczącą kandydatów do rady miasta oraz ich rodzin. Działacze EKO nie ujawnili co zawiera pozew. Poinformowano jedynie, że Elbląg 24 napisał nieprawdę o tych osobach. O szczegółach mówił Stefan Rembelski, kandydat na radnego Elbląskiej Koalicji Obywatelskiej:

Stefan Rembelski

Podczas obecnej kampanii elbląski sąd rozpatrywał już protesty w trybie wyborczym, ale najczęściej dotyczyły one spraw proceduralnych. Wydawca gazety Elbląg 24 w poprzednich latach, był kilkakrotnie pozywany za publikacje dotyczące wyborów. Był również skazany za pisanie nieprawdy.


Cezary Balbuza (Elbląski Komitet Obywatelski)

Dziś Elbląska Koalicja Obywatelska zaprezentowała swoich kandydatów na radnych.

EKO jest komitetem złożonym z osób bezpartyjnych oraz działaczy Stronnictwa Demokratycznego i stowarzyszenia Elbląski Komitet Obywatelski. Kandydatem na prezydenta jest Cezary Balbuza, który jest przekonany, że koalicja będzie czarnym koniem tych wyborów. W wyborach startuje 50 osób, co oznacza, że EKO ma pełne listy we wszystkich okręgach.

– Aż 20 kandydatów to prywatni przedsiębiorcy, 11 to pracownicy oświaty oraz wykładowcy akademiccy, 3 studentów i 3 seniorów, reszta to znani działacze społeczni
– wylicza Balbuza.

Elbląska Koalicja Obywatelska zapowiada, że z powodu małego budżetu kampania wyborcza będzie skromna. W Elblągu do wyborów stanęło 8 komitetów wyborczych. (mstan/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, wybory
Najlepsi światowi tancerze zaprezentują się w Elblągu

W Elblągu rozpoczyna się 15. Międzynarodowy Festiwal Tańca Baltic Cup. - Podczas trzech festiwalowych dni wystąpi kilkuset tancerzy z całego świata. Będą też bardzo egzotyczne pary...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV