Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ekolog napadł na dyrektora Lasów Państwowych w Giżycku. Sprawa trafi do sądu

W sądzie zakończy się próba wyjaśnienia spornej kwestii pomiędzy ekologiem i dyrektorem Zakładu Transportu i Spedycji Lasów Państwowych w Giżycku.

Jak poinformowano w oficjalnym komunikacie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku, w piątek, do sekretariatu Lasów Państwowych w Giżycku zgłosił się działacz Fundacji Las Naturalny z prośbą o rozmowę z dyrektorem. Mężczyzna dostał wcześniej mandat za blokadę sprzętu do cięcia drewna w Puszczy Białowieskiej.

Gdy rozmowa przybrała emocjonalny charakter, w pewnym momencie, ekolog porwał wezwanie, po czym uderzył dyrektora, który na chwilę stracił przytomność. Całą sytuację obserwowali świadkowie, którzy zatrzymali napastnika i wezwali policję. Sprawa pobicia trafi do sądu.

W komunikacie zamieszczonym na stronie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku napisano:

Po uderzeniu napastnik próbował opuścić gabinet dyrektora, jednak został zatrzymany przez jego zastępcę oraz pracowników działu technicznego. Na miejsce natychmiast została wezwana Policja, która spisała dane napastnika oraz zeznania poszkodowanego i świadków. Sprawa pobicia Dyrektora Zakładu Transportu i Spedycji Lasów Państwowych w Giżycku trafi do sądu.

(…) Dyrektor Zakładu Transportu i Spedycji Lasów Państwowych (ZTiS LP) w Giżycku jako kierownik jednostki Lasów Państwowych jest zobowiązany do dbania o interesy Skarbu Państwa. Blokady sprzętu do pozyskiwania drewna powodują wymierne straty dla zakładu. Jako regionalny zakład Lasów Państwowych, ZTiS LP w Giżycku jest powołany do wykonywania zadań gospodarczych w Lasach Państwowych. (…) Zakład Transportu i Spedycji Lasów Państwowych w Giżycku w uzgodnieniu z przełożonymi podjął decyzję o obciążeniu uczestników blokad poniesionymi stratami.

Do tej pory Zakład Transportu i Spedycji Lasów Państwowych w Giżycku wysłał 78 wezwań. Skierowanie pozwów do sądu uzależnione jest od efektów wysłanych wezwań do zapłaty.

 

Autor: BGajlewska
Redakcja:BSChromy

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Giżycko, pobicie, dyrektor
Jedno z rond w Giżycku od dziś nosi nazwę największej brygady w Polsce

15. Giżycka Brygada Zmechanizowana im. Zawiszy Czarnego świętuje rocznicę powstania. Jednostkę  utworzono 23 lata temu na bazie Giżyckiego Pułku Zmechanizowanego. Jest jedną z najmłodszych, ale jednocześnie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV