Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

EKS Start Elbląg rozpoczyna kolejny sezon w Superlidze. „Jesteśmy zupełnie innym zespołem”

Kram Start Elbląg – Pogoń Szczecin. Fot. A. Dembińska

Elbląski Klub Sportowy Start zaczyna nowy sezon Superligi od wyjazdowego meczu z Piotrkovią Piotrków Trybunalski. Piłkarki ręczne po raz pierwszy pokażą się kibicom w nowym, bardzo odmłodzonym składzie. Prezentacja Startu na Starym Mieście zacznie się w piątek, o godzinie 18.30.

A następnego dnia czyli 1 września elblążanki jadą do Piotrkowa. W tym roku dowodzić nimi będzie kapitan Patrycja Świerżewska. Nie jest to dla niej nowość, bo była kapitanem w drużynach  juniorskich, a także w młodzieżowej reprezentacji Polski. W seniorkach to debiut i duża odpowiedzialność.

Jesteśmy innym zespołem, mniej doświadczonym i odmłodzonym. Nie zmieniła się u nas jednak waleczność. Nie możemy się doczekać pierwszego spotkania i same jesteśmy ciekawe, jak to będzie wyglądało

– komentuje Patrycja Świerżewska.

00:00 / 00:00

Mecz z Piotrkovią w sobotę o 17.00. Dodajmy, Start Elbląg będzie pracować na wejście do szóstki po sezonie zasadniczym. To plan maksimum. Nie ma presji na wynik ze względu na odmłodzenie zespołu i liczne zmiany w składzie.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Start Elbląg, superliga, Patrycja Świerżewska
Start Elbląg na trzecim miejscu w turnieju o Puchar Prezydenta Miasta

W Elblągu zakończył się mocno obsadzony turniej piłki ręcznej kobiet o Puchar Prezydenta Miasta. Zwyciężył dość niespodziewanie zespół KPR Gminy Kobierzyce, który wygrał wszystkie cztery mecze....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV