Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
IMIENINY: Elżbiety, Faustyny, Pawła
EUR: 4.2419 CHF: 3.6266
USD: 3.5965 GBP: 4.7662
Logowanie
 

Eksperci radzą – społeczeństwo obywatelskie powinniśmy budować już od przedszkola

Fot. D.Grzymska

Czy jesteśmy społeczeństwem obywatelskim? Czy angażujemy się w  pomoc innym? Czy znamy i korzystamy ze swoich praw, które daje nam ustrój demokratyczny? Czy wypełniamy obowiązki obywatelskie? Na te pytania próbowali odpowiedzieć przedstawiciele organizacji pozarządowych, na odbywającym się w Olsztynie seminarium pt.: „Niepraktykujący obywatel i edukacja obywatelska”.

Najczęściej społeczeństwem obywatelskim stajemy się wówczas, gdy jakaś niesprawiedliwość dotyka nas osobiście. A przecież nie na tym to polega. Recepta jest prosta – zacząć od małego. Arkadiusz Jachimowicz, prezes ESWIP, oraz prezes Rady Organizacji Pozarządowych Województwa Warmińsko-Mazurskiego przekonywał, że do tego potrzebna jest edukacja obywatelska, która kształci postawy już od szkoły podstawowej a nawet od przedszkola. Z kolei obecna na seminarium Izabela Grzymała z LO w Ostródzie twierdzi, że wielu młodych ludzi chce być aktywnych, tylko nie wie jak. Jej zdaniem dorośli nie pomagają młodzieży, nie uczą jak się aktywizować, jak działać i jak budować społeczeństwo obywatelskie.

Seminarium zorganizował sektor pozarządowy Warmii i Mazur.

Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej

Seminarium

Fot. D.Grzymska

Fot. D.Grzymska

Fot. D.Grzymska

Fot. D.Grzymska

Fot. D.Grzymska

 

(D.Grzymska/A.Podbielska)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w seminarium, Niepraktykujący obywatel i edukacja obywatelska, społeczeństwo obywatelskie, ustrój demokratyczny
Bp Julian Wojtkowski ze statuetką świętego Jakuba

Biskup senior Julian Wojtkowski ze statuetką świętego Jakuba za szczególne zasługi dla Olsztyna. Wieczorem (20.01.) na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie wręczono nagrody prezydenta miasta. Prezydent Olsztyna...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV