Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ekspert gospodarczy Wojciech Myślecki: Specyficzne ułożenie geostrategiczne Warmii i Mazur stanie się siłą regionu

Wojciech Myślecki – ekspert gospodarczy, autor kilkudziesięciu publikacji naukowych poruszających zagadnienia polityczne i gospodarcze. Fot. BSC

O organizowanych w całym kraju, także na Warmii i Mazurach, spotkaniach z biznesmenami i samorządowcami, które mają pomóc w stworzeniu nowej jakości rozwoju państwa – mówił w Porannych Pytaniach ekspert gospodarczy Wojciech Myślecki.

Gość Radia Olsztyn jest nauczycielem akademickim związanym z Politechniką Wrocławską, był prezesem Polskich Sieci Elektroenergetycznych i członkiem rad nadzorczych dużych spółek, aktualnie współpracuje z Bankiem Gospodarstwa Krajowego przy projekcie regionalnych konferencji gospodarczych BGK.

Zdaniem Wojciecha Myśleckiego przy opracowywaniu strategii gospodarczej trzeba wziąć pod uwagę silne i słabe strony regionów.

Przystępujemy do zgrywania nowej strategii odpowiedzialnego rozwoju państwa. Czasami strategie na poziomie regionów i województw pisane są od nowa. Głównym celem jest wskazanie podstaw i założeń strategii państwowej i kierunków wzajemnego wspierania się. Chodzi także o przeorganizowanie świadomości planistów, polityków regionalnych i działaczy samorządowych. Nowa strategia to kompletnie nowa jakość w zakresie rozwoju (…)

Warmia i Mazury to najbiedniejszy region w Polsce. Wojciech Myślecki zwraca uwagę na to, że mocną stroną regionu jest przyroda.

Województwo warmińsko-mazurskie przez specyficzne ułożenie geostrategiczne (…) spowodowało, że słabość wynikająca z wadliwej i bezsensownej polityki rosyjskiej stanie się siłą tego regionu. Rada ministrów podjęła decyzję o przekopaniu Mierzei Wiślanej i otwarciu Elbląga na pełne morze. To będzie drastyczna zmiana (…) Pozycję Ełku zmieni Via Baltica (…) Olsztyn jako stolica regionu jest gdzieś w środku (…)

Posłuchaj całej rozmowy Andrzeja Piedziewicza z Wojciechem Myśleckim

Wojciech Myślecki – ekspert gospodarczy, autor kilkudziesięciu publikacji naukowych poruszających zagadnienia polityczne i gospodarcze. Fot. Ł. Sadlak

Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w gospodarka, biznes, rozwój, samorządowcy, Wojciech Myślecki
Obniżone pensje samorządowców, gazociąg Nord Stream 2 i przekop przez Mierzeję Wiślaną – o tym rozmawiali politycy

Gośćmi Krzysztofa Kaszubskiego w audycji byli: Małgorzata Gołębicka – Polskie Stronnictwo Ludowe, Grzegorz Ciszewski – Nowoczesna, Andrzej Maciejewski – Kukiz 15, Jarosław Słoma – Platforma Obywatelska,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV