Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Eksplozja pieca w domu pod Barczewem. Dwa mieszkania zniszczone, jedna osoba trafiła do szpitala

Nielegalna produkcja alkoholu prawdopodobną przyczyną eksplozji w budynku mieszkalnym w Krupolinach pod Barczewem. Jedna osoba jest ranna,czternaście zostało ewakuowanych.

Do wybuchu doszło po godzinie 19 w jednym z mieszkań dwupiętrowego budynku. Kompletnie zniszczone są dwa mieszkania na parterze dwupiętrowego budynku – informuje młodszy brygadier Sławomir Filipowicz z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie.

W czasie wybuchu w mieszkaniu zawaliły się dwie ściany działowe. Jena z nich uszkodziła sąsiednie mieszkanie. Z budynku ewakuowano 14 osób. Rannego mężczyznę, z podejrzeniem urazów wewnętrznych, przewieziono do szpitala.

Na miejsce przybyło siedem zastępów straży pożarnej z Olsztyna i Barczewa. Dwa mieszkania są całkowicie zniszczone i nie nadają się do zamieszkania, ale konstrukcja budynku nie jest naruszona.

Część osób nocowała u swoich rodzin, a część otrzyma lokale zastępcze.

Autor: B.Gajlewska/J. Golon
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy/A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, alkohol, Barczewo, piec, wybuch, uwaga
Sąd Rejonowy uniewinnił byłego prezydenta Olsztyna Czesława Jerzego Małkowskiego od zarzutu zgwałcenia urzędniczki

Czesław Małkowski jest niewinny – tak orzekł Sąd Rejonowy w Olsztynie. Wyrok jest nieprawomocny, a prokuratura rozważa złożenie apelacji. Sprawa sex-afery w olsztyńskim ratuszu trwa od...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV