DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro

Ekstraklasa piłkarek ręcznych: pewna wygrana z AZS-em Koszalin

Rozgrywająca Joanna Waga. Fot. portel.pl

Piłkarki ręczne Startu Elbląg nadal niepokonane na własnym boisku. Po dobrym meczu pokonały Energę AZS Koszalin 32:24.

W początkowej fazie mecz był bardzo wyrównany. Do 20 minuty utrzymywał się wynik remisowy. Końcówka tej partii to już zdecydowana dominacja zespołu elbląskiego, który na przerwę schodził z zapasem siedmiu bramek. W drugiej połowie przewaga nadal rosła, dochodziła do 11 trafień, co pozwoliło trenerowi Andrzejowi Niewrzawie na skorzystanie ze wszystkich zawodniczek wpisanych do protokołu.

Szkoleniowiec zwycięstwo przyjął bez większych emocji, ale podkreślał dobre przygotowanie kondycyjne zespołu.

00:00 / 00:00

Zdaniem skrzydłowej Koszalina i reprezentacji Polski, niedawnej zawodniczki Startu Katarzyny Kołodziejskiej, przyczyn porażki należy doszukiwać się w seriami popełnianych błędach.

…………………………………………………

EKS Start Elbląg – Energa AZS Koszalin 32:24 (19:12)
EKS Start Elbląg: Szywerska, Sielicka – Balsam (2), Dankowska (5), Hawryszko, Waga (8), Muchocka, Jędrzejczyk (3), Kwiecińska (3), Szopińska, Gerej (1), Lisewska (5), Świerżewska, Andrzejewska (5).
Energa AZS Koszalin: Kowalczyk, Prudzienica – Kalska, Michałów, Roszak, Stasiak, Trawczyńska, Domaros, Chmiel, Kaczanowska, Błaszczyk, Nestiaruk, Sądej, Kołodziejska, Nowicka.

Tabela po 9 kolejkach:
1. EKS Start Elbląg – 15 pkt. (247:210)
2. Pogoń Baltica Szczecin – 15 pkt. (251:207)
3. MKS Selgros Lublin – 15 pkt. (279:215)
4. Metraco Zagłębie Lubin – 12 pkt. (269:225)
5. Vistal Gdynia – 11 pkt. (226:207)
6. AZS Łączpol AWFiS – 9 pkt. (233:248)
7. MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski – 8 pkt. (229:247)
8. Energa AZS Koszalin – 8 pkt. (246:239)
9. MKS Olimpia-Beskid Nowy Sącz – 7 pkt. (240:248)
10. UKS PCM Kościerzyna – 4 pkt. (208:262)
11. KPR Ruch Chorzów – 4 pkt. (196:240)
12. KPR Jelenia Góra – 0 pkt. (229:305)

(jsal/łw)

Więcej w Piłka ręczna, Start Elbląg
Ekstraklasa piłkarek ręcznych: pierwsza porażka Startu

Ósma kolejka Superligi okazała się pechowa dla piłkarek ręcznych elbląskiego Startu. Podopieczne Andrzeja Niewrzawy przegrały w Lubinie z Zagłębiem 22:29. Andrzej Niewrzawa Zagłębie Lubin – EKS...