Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 4 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elbląg będzie bohaterem cyklu „Miasta Polskie”

Fot. Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu

Elbląg będzie bohaterem cyklu „Miasta Polskie” w prestiżowym kwartalniku „Renowacje i Zabytki”. Publikacja ma być jednym z ostatnich akcentów obchodów 777-lecia powstania miasta.

– To będzie obszerna publikacja, podobna do wcześniejszych np. o Zamościu. To będzie temat główny z okładką, na 120-130 stron – wyjaśnia Edward Hard, redaktor naczelny kwartalnika.

Pomysłodawcą elbląskiego wydania kwartalnika jest Miejski Konserwator Zabytków Dariusz Barton. Jego zdaniem przyszedł czas na przypomnienie niezwykłej historii miasta i jego walorów. Elbląg nie jest tak znanym miastem w Polsce, więc jest okazja, żeby je przedstawić. – Oburza mnie jak ktoś mówi czy pisze, że w Elblągu jest kilka zabytków – przeciwnie, jest ich bardo dużopodkreśla Dariusz Barton.

Autorami tekstów do elbląskiego wydania kwartalnika „Renowacje i Zabytki” są elblążanie m.in. Wiesława Rynkiewicz-Domino, Grażyna Nawrolska, Tomasz Gliniecki czy Jarosław Denisiuk. Wydanie „elbląskie”, które ukaże się jesienią, będzie pierwszym w wersji polsko-angielskiej. (Mira Stankiewicz/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, miasta
18-latka, która spowodowała pożar usłyszała wyrok

2 lata więzienia w zawieszeniu na 5 lat oraz dozór kuratora – to kara zasądzona przez elbląski Sąd Okręgowy Dżesice Ł. z Elbląga. 18-latka została skazana...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV