Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elbląg będzie musiał zacisnąć pasa. Jak pokryć 40-milionową dziurę budżetową?

Fot. M. Stankiewicz

W sali obrad Rady Miejskiej w Elblągu odbywa się doroczna debata budżetowa, poprzedzająca przyjęcie projektu miejskich finansów na kolejny rok.

Udział w niej bierze tylko część radnych i miejscy urzędnicy. Nie ma tym razem mieszkańców, którzy mogliby zabrać głos. To trudny budżet, bo miasto musi pokryć ponad 40-milionową dziurę spowodowaną reformami wprowadzonymi przez rząd. Od czasu kiedy jestem w samorządzie, to pierwsza taka sytuacja – uprzedza prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

00:00 / 00:00

Radni Prawa i Sprawiedliwości, którzy są w opozycji nie chcą wypowiadać się na tym etapie na temat budżetu na 2020 rok. Jak tłumaczy radny Janusz Hajdukowski, jego klub ma zastrzeżenia do sposobu zwołania debaty, w której nie mogło wziąć udziału aż sześcioro z dziewięciu radnych.

00:00 / 00:00

Sesja budżetowa zaplanowana jest na 30 grudnia. Projekt budżetu Elbląga na 2020 rok to ponad 700 milionów złotych. Prezydent nie zakłada brania kredytów, zapowiada ograniczenie inwestycji tylko do tych zaplanowanych z dofinansowaniem z Unii Europejskiej.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, budżet, Witold Wróblewski, dziura budżetowa
Olsztyn bez miejskiego sylwestra. Na wspólnym świętowaniu Nowego Roku nie zamierzają oszczędzać inne miasta Warmii i Mazur

W tym roku miasto rezygnuje z organizowania wspólnego świętowania Nowego Roku. Miejski sylwester to tradycja zdecydowanej większości polskich miast. Jest okazją do wspólnego odliczania sekund do...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV