Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elbląg bez dofinansowania na rewitalizację Parku Dolinka

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Łukasz Węglewski

Elbląg nie dostanie dofinansowania na rewitalizację Parku Dolinka z Programu Polska-Rosja. To zła wiadomość.

Dobra jest taka, że na wsparcie z tego samego źródła, może liczyć miejskie Muzeum Archeologiczno- Historyczne, które będzie kontynuować wspólny projekt z partnerem z Kaliningradu, czyli z Muzeum Brama Frydlandzka.

Elbląg będzie odwoływał się od decyzji, bo projekt dotyczący parku otrzymał świetną ocenę – tłumaczy prezydent Elblaga Witold Wróblewski, który jest zaskoczony tą decyzją. – Nasz projekt uzyskał wysoką ocenę, ale były jakieś zastrzeżenia do naszego kaliningradzkiego partnera. Czekamy na stanowisko pisemne.

Samorząd liczył na prawie półtora miliona euro na stworzenie m.in. stref rekreacji dla dzieci i seniorów, odnowę ścieżki rowerowej i pieszej oraz sceny na koncerty plenerowe. Jeśli odwołanie nie przyniesie skutku, miasto będzie starać się o pieniądze z innego źródła.

Z kolei Muzeum Archeologiczno-Historyczne przeprowadzi drugi etap projektu „Muzeum ponad granicami”. Chce kontynuować przedsięwzięcie pt. „Świadectwa”, pokazując tym razem losy osób, które osiedliły się w Elblągu i Kaliningradzie tuż po wojnie.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Park, rewitalizacja
Znamy budżet Morąga na przyszły rok. Burmistrz miasta: najważniejszą tegoroczną inwestycją był park przy ul. Sienkiewicza

Park przy ul. Sienkiewicza w Morągu na niezagospodarowanym dotąd terenie, to najważniejsza według burmistrza Morąga Tadeusza Sobierajskiego inwestycja w mijającym roku. - Jego koszt to prawie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV