Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elbląg chce do Pomorza

widok Elbląga z góry, fot. UM Elbląg

Panorama Elbląga. Fot. UM Elbląg

Nie milkną echa zapowiedzi polityków Prawa i Sprawiedliwości dotyczących oderwania Elbląga od województwa warmińsko- mazurskiego. Tym razem temat ten pojawił się na sesji Sejmiku, a poruszył go Jarosław Słoma.

W proteście radni PiS opuścili salę. Tłumaczyli, że wicemarszałek województwa nie miał prawa zrobić tego w trybie zapytania do klubu radnych. Tymczasem reprezentujący Platformę Obywatelską Jarosław Słoma nie dawał za wygraną twierdząc, że takie działania mogą doprowadzić do upadku województwa i zmarginalizowania pozycji zarówno Elbląga, jak i Olsztyna:

00:00 / 00:00

Szef klubu radnych PiS Jacek Perliński, który na co dzień mieszka w Elblągu, uważa że plan przyłączenia miasta do województwa pomorskiego ma sens i jest przez jego mieszkańców mile widziany:

00:00 / 00:00

Elbląscy działacze PiS zaproponowali, cztery dni temu, aby w czasie zbliżających się przyspieszonych wyborów prezydenta Elbląga i Rady Miasta odbyło się referendum w sprawie oderwania Elbląga od województwa warmińsko-mazurskiego. Tłumaczą to, między innymi tym, że podział Zalewu Wiślanego i Żuław ma zły wpływ na gospodarkę, rolnictwo i turystykę. (mświ.bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, Warmia i Mazury
Kandydat na prezydenta Elbląga

Lech Kraśniański, 55-letni prawnik jest pierwszym kandydatem na prezydenta Elbląga. Reprezentuje stowarzyszenie Wolny Elbląg, które jeszcze jako Grupa Referendalna doprowadziło do odwołania władz miasta. Do minionej...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV