Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elbląg gotowy na ferie zimowe. Z miejskiej oferty skorzysta kilkanaście tysięcy uczniów

Elbląg wydał informator dotyczący ferii. Fot. M. Stankiewicz

Ofertę dla 14 tysięcy uczniów przygotowały szkoły, miejskie placówki kulturalne i sportowe, a także stowarzyszenia i kluby.

Wszystkie informacje o tym co, gdzie i kiedy dostępne są na stronie miasta oraz w specjalnie wydrukowanym informatorze. Zdaniem prezydenta miasta Witolda Wróblewskiego każdy znajdzie coś dla siebie. W sześciu szkołach podstawowych będą półzimowiska dla młodszych dzieci. Przez całe ferie swoje atrakcje szykują wszystkie filie Biblioteki Elbląskiej oraz Galeria El.

Sportowcy jadą na zimowe obozy, a chętni do wyczynu na miejscu mają baseny, sztuczne lodowisko i tor łyżwiarski oraz hale sportowe do dyspozycji

– tłumaczy Marek Kucharczyk z elbląskiego MOSIR-u.

Wszystkie zajęcia są bezpłatne. Zimowa akcja wypoczynkowa kosztować będzie Elbląg 180 tysięcy złotych. Tylko półzimowiska są płatne po 90 złotych za pięć dni w każdym turnusie. Z części tej opłaty są zwolnieni posiadacze Kart Dużej Rodziny. Ferie ruszają już w poniedziałek.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

00:00 / 00:00

Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, ferie
Z powodu żałoby narodowej część elbląskich szkół rezygnuje z zaplanowanych na ten weekend studniówek

W samym Elblągu żałoba, ogłoszona przez prezydenta miasta, obowiązuje do jutra. Natomiast w sobotę, w dniu pogrzebu prezydenta Gdańska, obowiązywać będzie żałoba narodowa, zarządzona przez prezydenta...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV