Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elbląg gotowy na wywóz śmieci

Elbląg jest gotowy do wprowadzenia nowych zasad gospodarowania odpadami. Już zostały wyłonione dwie lokalne firmy, które będą od 1 lipca wywozić śmieci z pięciu wyznaczonych w mieście rejonów.

Do Urzędu Miasta wpłynęły także niemal wszystkie deklaracje od mieszkańców. Brakuje około 300 na ponad 5 tysięcy domków jednorodzinnych. Obowiązku dopełniły też spółdzielnie mieszkaniowe.

Nieco gorzej jest z realizacją tego obowiązku przez wspólnoty mieszkaniowe. Na 17 jeszcze 6 nie złożyło dokumentów – powiedziała Radiu Olsztyn Anna Kulik, dyrektor Departamentu Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska w elbląskim ratuszu.

Deklaracje nadal można składać. Ich brak spowoduje szereg konsekwencji, m.in. może zostać naliczona wyższa opłata za wywóz odpadów.

Miesięczna stawka za wywóz śmieci mieszanych to 14 złotych i 50 groszy, a za posegregowane 4 złote mniej. Z kolei szefowie wspólnot będą ścigani administracyjnie – zapowiada elbląski Urząd Miasta. (mstan/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Oddźwięk barokowych organów

W Pasłęku rozpoczął się Pierwszy Międzynarodowy Festiwal Organowy. Zainaugurował go koncert odrestaurowanych organów Andreasa Hildebrandta - największych barokowych organów na północy Polski. Wiesław Śniecikowski Burmistrz Pasłęka...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV