Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 28 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elbląg gotowy na zmiany w szkołach

Dzięki decyzji elbląskiej Rady Miasta wszystko jest już jasne. Bez głosów sprzeciwu radni przyjęli plan zmian w miejskim systemie oświaty, przygotowany przez prezydenta Elbląga. Wejdzie w życie od września.

Radni wszystkich opcji podkreślali, że nowy system został wypracowany w dialogu z nauczycielami i rodzicami. Z mapy miasta nie zniknie żadna placówka, nie planuje się zwolnień nauczycieli, ani roszad uczniów między szkołami. Obwody szkolne zostają bez zmian, gimnazja w sposób naturalny wygaszą pracę, wzmocnione zostanie szkolnictwo zawodowe.

Zmiany w Elblągu zostały zawarte w trzech uchwałach. Radni przyjęli je niemal jednomyślnie – 20 głosami za. Od decyzji wstrzymało się jedynie czworo radnych Klubu PO. Radni mieli pytania dotyczące głównie zapewnienia miejsc pracy nauczycielom i wysokości kosztów tych zmian. To będzie wiadome za trzy miesiące, kiedy powstanie siatka godzin pracy we wszystkich elbląskich szkołach.

 

 

(mstan/kpias)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, uchwała
Elblążanie z szansą na nowe piece

Z decyzją trzeba się jednak spieszyć, bo pula pieniędzy jest ograniczona. W tegorocznym budżecie miasto zarezerwowało na ten cel 40 tysięcy złotych. - Maksymalna kwota dofinansowania...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV