Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elbląg i Ełk wprowadziły darmową komunikację miejską na czas nadchodzących świąt. Co na to Olsztyn?

Dodatkowe autobusy MPK będą dojeżdżać do cmentarzy. Fot. B.Świerkowska-Chromy

Czy w stolicy Warmii i Mazur podróż miejskimi środkami transportu będzie bezpłatna?

Jak powiedział Radiu Olsztyn rzecznik prasowy Zarządu Dróg, Transportu i Zieleni, w Olsztynie darmowej komunikacji miejskiej nie będzie, choć ratusz namawia mieszkańców na przesiadkę z aut osobowych na autobusy. Michał Koronowski przyznaje, że podobne zasady obowiązują w większości miast w Polsce. Dodaje, że ratusz uruchomił dodatkowe linie, prowadzące z osiedli na cmentarze zarówno przy ul. Poprzecznej, jak i na Dywity, a częstotliwość ich odjazdów to 10 minut.

Zarząd Dróg, Transportu i Zieleni namawia do kupna biletu dziennego na wszystkie środki transportu, który kosztuje 10 złotych, a ulgowy 5. Bilety można kupić w biletomatach, których na terenie Olsztyna jest około 40. Można w nich zapłacić monetami, banknotami i kartami płatniczymi. Wszystkie dodatkowe autobusy jadące na miejskie cmentarze będą oznaczone literą C.

Fot. P. Getka

Autor: D. Grzymska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w MPK, Olsztyn, Dywity, autobus
Bezpłatna komunikacja miejska na terenie Ełku. Od jutra część autobusów kursuje zmienioną trasą

Od jutra część autobusów komunikacji miejskiej w Ełku będzie kursowała innymi trasami. W piątek 1 listopada wszyscy będą mogli korzystać z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską. Autobusy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV