Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kalendarz, który pomaga chorym dzieciom

Fot. Łukasz Węglewski

Zakończył się projekt Bestiariusz – wspólna inicjatywa gdańskiej fundacji Zbieramy Razem i grupy wolontariuszy.

Pasjonaci fotografii, grafiki i wizażu stworzyli kalendarz, z którego dochód przeznaczyli dla dzieci z domu pomocy społecznej w Elblągu. W ten sposób udało się zebrać 12 tysięcy złotych. Prace nad kalendarzem trwały prawie rok.

Wolontariusze wcielili się w postacie z mitologii starożytnej i średniowiecznej różnych krajów – mówi jego pomysłodawczyni Karolina Sypniewska.

00:00 / 00:00

Sprzedaż kalendarzy już się zakończyła, ale nie zapominamy o podopiecznych – zapewnia prezes Fundacji Piotr Barszczewski.

00:00 / 00:00

Dom prowadzi Zgromadzenie Sióstr Świętej Jadwigi. Siostry robią co mogą, aby zaspokoić wszystkie potrzeby swoich podopiecznych, ale bez pomocy innych osób nie byłoby to możliwe. Walczymy o ich miejsce w społeczeństwie – podkreśla dyrektorka, siostra Halina Rydzy.

00:00 / 00:00

Drzwi domu przy ulicy Kasprzaka są otwarte dla każdego, kto chciałby poznać dzieci, spędzić z nimi czas lub zaoferować konkretną pomoc.

(ażył/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, dzieci, chorzy
Poparzony w kawiarni 5-latek czeka na operację

W olsztyńskim Szpitalu Dziecięcym operowany będzie chłopiec, który poparzył się żrącą substancją w toalecie kawiarni przy ulicy Dworcowej w Olsztynie. 5-latek ma uszkodzoną skórę rąk, nóg...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV