Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elbląg miastem transgranicznym?

Fot. archiwum RO

II tura wyborów minęła półmetek. Ubiegający się o stanowisko prezydenta Elbląga, kandydat Prawa i Sprawiedliwości, poseł Jerzy Wilk zwołał konferencję prasową, której hasłem przewodnim był „Elbląg miastem transgranicznym”.

Jak podkreślał, dzięki przekopowi Mierzei Elbląg znajdzie się na przecięciu dwóch głównych szlaków – północ-południe, ponieważ dobiega końca budowa trasy „Via Baltica” oraz wschód-zachód i Elbląg musi tę szansę wykorzystać.

00:00 / 00:00

Kandydat na prezydenta Elbląga odniósł się także do oświadczenia kontrkandydata w wyborach, urzędującego prezydenta Witolda Wróblewskiego w sprawie wiaduktu. Podkreślił, że jako poseł musiał zareagować na liczne skargi mieszkańców domów usytuowanych w bezpośrednim sąsiedztwie prowadzonej inwestycji, ponieważ elbląski magistrat ich zlekceważył i nie doczekali się z jego strony żadnej pomocy.

Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: P.Świniarski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg
Zagrożenie powodziowe na Wyspie Nowakowskiej zmalało. Sytuacja jednak wciąż poważna

Poprawia się sytuacja hydrologiczna w północno- wschodniej części powiatu elbląskiego. Rano w wyniku cofki wywołanej silnym północnym wiatrem rzeki Elbląg i Nogat przekroczyły stany ostrzegawcze. Teraz...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV