Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elbląg poczeka na nowy stadion piłkarski

Stadion w Elblągu – koncepcja graficzna trybuny

Oddala się wizja modernizacji i rozbudowy o dodatkowe boisko stadionu w Elblągu. Pomimo tego piłkarze z elbląskich klubów dysponują dobrym zapleczem do treningu.

Prezydent elekt Jerzy Wilk na spotkaniu z kibicami i przedstawicielami władz Olimpii z zadowoleniem przyjął informacje o połączeniu Olimpii z Olimpią 2004 i zadeklarował wsparcie miasta dla grup młodzieżowych w klubie. Natomiast z rezerwą ustosunkował się do projektu modernizacji stadionu miejskiego argumentując swój pogląd brakiem odpowiednich dla tej inwestycji zabezpieczeń w kasie miasta.

Paweł Guminiak

Prezes Olimpii Paweł Guminiak w rozmowie z Andrzejem Minkiewiczem wydaje się być spokojny o możliwości pomieszczenia w obecnej bazie sportowej ilości drużyn piłkarskich, jakie są w klubie.

00:00 / 00:00

Spokój prezesa w tej sprawie może ulec radykalnej zmianie po wakacjach, gdy rozkręci się treningowa i rozgrywkowa karuzela.

Dziś Olimpia, to trzy drużyny seniorów w II i III lidze, oraz w klasie B, a także 23 zespoły dziecięce i młodzieżowe w 11 kategoriach wiekowych. Już ta wyliczanka gwarantuje tłok na wymienionych przez prezesa obiektach sportowych.

Modernizacja kompleksu obiektów sportowych w Elblągu
Planowana modernizacja dotyczy całego kompleksu obiektów sportowych przy ul. Agrykola 8: stadionu, toru wrotkarskiego, boiska treningowego, terenu wokół kortów tenisowych i terenu między stadionem a pobliską szkołą.

Trybuny zostaną wyburzone i zbudowane od podstaw. Zburzony też będzie obecny budynek klubowy. Otaczający boisko treningowe asfaltowy tor do uprawiania łyżwiarstwa szybkiego zamieni się w tor wrotkarski. Bliżej Gimnazjum nr 5 powstanie boisko lekkoatletyczne z możliwością gry w koszykówkę i mini piłkę ręczną.

Nowy stadion piłkarski ma być przystosowany do rozgrywek I ligi i pomieścić 4 155 kibiców, z zadaszeniem 500 miejsc. Projekt jest tak konstruowany, by w przyszłości obiekt mógł być modernizowany, a stadion mógł wzbogacić się o dodatkowe 800 miejsc. (ami/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w piłka nożna, Olimpia
Biało-niebiescy popłynęli w Płocku

Piłkarze Stomilu Olsztyn przegrali kolejny sparing – tym razem w Płocku – z beniaminkiem I ligi, jakim jest tamtejsza Wisła. Biało-niebiescy po solidnej dawce treningu siłowego...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV