Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
IMIENINY: Emila, Neleny, Romy
EUR: 4.2812 CHF: 3.6385
USD: 3.6252 GBP: 4.8814
Logowanie
 

Elbląg podsumował, na których ulicach jest najwięcej wypadków

Elbląg. Fot. Mira Stankiewicz

Hetmańska, Królewiecka i pułkownika Dąbka – na tych elbląskich ulicach najczęściej dochodzi do wypadków i kolizji drogowych.

Tak wynika z policyjnych statystyk. Są to długie ulice o dużym natężeniu ruchu. Powodem kolizji oprócz niedostosowania prędkości do warunków jazdy jest również nieuwaga kierowców.

– Na tych ulicach często dochodzi do najechania na tył poprzedzającego pojazdu – podkreśla podkomisarz Krzysztof Nowacki, oficer prasowy elbląskiej policji.

Z kolei najbardziej niebezpieczne przejścia dla pieszych są na alei Grunwaldzkiej. – W tym miejscu jest duże natężenie ruchu, a przejścia dla pieszych są dość długie – dodaje Nowacki.

Aby zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców, w Elblągu pojawiły się „aktywne przejścia dla pieszych”, które mają dodatkowe oznakowanie nad jezdnią. Znaki te są wyposażone w lampy błyskowe i w świecącą sylwetkę kroczącego pieszego. Takie rozwiązanie pojawiło się m. in. na ulicy Robotniczej.

Posłuchaj relacji Aleksandry Olbryś

00:00 / 00:00

 

(AOlbryś/BSChromy)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, wypadki, ulice
Urzędy są dziś dłużej otwarte – sprawdź, gdzie!

Kolejny "Wieczór z Paszportem" na Warmii i Mazurach. Urzędy są dziś (12 kwietnia) otwarte do 20.00 w Olsztynie, Elblągu i w Giżycku. Są też ułatwienia w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV