Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elbląg podsumowuje WOŚP

Finał WOŚP w Elblągu – światełko do nieba. Fot. Łukasz Doroszewski

W Elblągu i regionie elbląskim zakończyły się już imprezy 22. Finału WOŚP. Nadal trwają za to internetowe aukcje na stronie sztabu.

O prawie czterysta wystawionych przedmiotów, usług, niespodzianek można powalczyć do jutra do godziny 9.00, potem licytacje zostaną automatycznie zamknięte. Z ulic zniknęli już wolontariusze, a w sztabie finansowym wciąż trwa liczenie pieniędzy.

Na koncie elbląskiego sztabu było do godziny 21.00 80 tysięcy złotych. Ta kwota się zmienia, bo liczenie potrwa jeszcze przynajmniej do północy.

Sztab WOŚP w Elblągu. Fot. Michał Kuna

Nieważne są rekordy, ważne jest zaangażowanie tysięcy ludzi, którzy chcą pomagać mimo, że dzisiejsza aura nie zachęcała do wyjścia z domu. Tym większe dla nich podziękowania. Daliśmy radę, było gorąco mimo że zimno – podkreśla szefowa elbląskiego sztabu Gabriela Zimorowska.

Pełne wyniki zbiórki w Elblągu oraz m.in. w Tolkmicku, Pasłęku, Krynicy Morskiej i Suchaczu znane będą za 2 tygodnie. W ubiegłym roku elbląski sztab zebrał 180 tysięcy złotych. (mstan/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w WOŚP
WOŚP: mini rajd po Olsztynie

Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy można było wspomóc także z fotela pilota rajdowego. W Olsztynie, kierowcy i sportowe samochody, czekali na chętnych na parkingu przy ulicy Nowowiejskiego...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV