Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elbląg przygotowuje się do bicia rekordu Polski we wspólnym śpiewaniu Roty

Panorama Elbląga. Fot. M. Stankiewicz

Elbląg jest już gotowy do świętowania 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Jednym z głównych punktów obchodów będzie koncert pieśni patriotycznych pt. Moja Niepodległa w wykonaniu Elbląskiej Orkiestry Wojskowej. Wstęp jest wolny, ale jest jeden warunek, aby posłuchać muzyków w mundurach.

– Trzeba mieć wejściówkę, którą można odebrać m.in w Urzędzie Miasta, w hali MOSIR i na lodowisku Helena – wyjaśnia Joanna Urbaniak, rzeczniczka prezydenta Elbląga.

Elbląskie obchody Święta Niepodległości jak co roku rozpocznie msza w intencji Ojczyzny w katedrze Św Mikołaja. Zaraz po niej elblążanie przejdą w Marszu Niepodległości ze Starego Miasta na plac króla Kazimierza Jagiellończyka. Tam wspólnie z chórem Cantata uczestnicy uroczystości będą bić rekord Polski we wspólnym śpiewaniu Roty. Świętowanie zakończy koncert Elbląskiej Orkiestry Wojskowej, która wystąpi w hali sportowo- widowiskowej przy alei Grunwaldzkiej.
Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, święto, niepodległość, 11 listopada, śpiewanie
Patriotyczne piosenki zabrzmią w murach Pałacu Młodzieży w Olsztynie

Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych po raz czwarty uczestniczyć będą w powiatowym festiwalu „Radosna Niepodległa”, który odbędzie się w Pałacu Młodzieży w Olsztynie. O szczegółach...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV