Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elbląg stawia na rozwój. „Dzięki współpracy możemy osiągnąć sukces”

Fot. M. Stankiewicz

Elbląg i Radom zostały wytypowane z grona około 30 średnich miast w Polsce do realizacji programu Centrów Usług Biznesowych. Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii chce wykorzystać potencjał miast, które na skutek przemian społecznych straciły status stolic województw i zaczęły się wyludniać.

Wsparcie dotyczy ekonomii społecznej i promuje innowacyjne branże. Plan jest zawarty w programie zrównoważonego i odpowiedzialnego rozwoju premiera Mateusza Morawieckiego. Miasto znalazło się  również w programie Fabryka prowadzonym przez Agencję Rozwoju Przemysłu.

Do Elbląga zawitali przedstawiciele rządowych agencji związanych z przedsiębiorczością oraz zainteresowani miastem inwestorzy. To realizacja obietnicy złożonej w sierpniu przez premiera Morawieckiego – mówił Robert Nowicki z Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.

Przewodniczący elbląskiej Rady Miasta Marek Pruszak (PiS) uważa, że wykorzystanie potencjału miasta jest sposobem na zatrzymanie młodych ludzi. Delegacja odwiedzi m.in. Elbląski Park Technologiczny, Państwową Wyższą Szkołę Zawodową i tereny inwestycyjne.

Przedstawiciele Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii wraz z pracownikami agencji rządowych i inwestorami przyjechali do Elbląga z inicjatywy posła PiS Jerzego Wilka i przewodniczącego Rady Miasta Marka Pruszaka.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

Fot. M. Stankiewicz

 

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Marek Pruszak, Robert Nowicki
Tańsze bilety komunikacji miejskiej. Radni PiS wprowadzają program „Elblążanin Plus”

Od 1 września tanieją bilety komunikacji miejskiej w Elblągu. Autorami zmian są radni z Klubu Prawa i Sprawiedliwości, którzy wprowadzają miejski program Elblążanin Plus.  Został on...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV