Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elbląg włączył się w kampanię przeciwko cukrzycy. W regionie choruje 60 tysięcy osób

W elbląskim Urzędzie Miasta można było spotkać się ze specjalistami, którzy o cukrzycy wiedzą wszystko. Za nami kampania Narodowego Fundusz Zdrowia Nie Cukrz. 

Cukrzyca jest jedną z tych groźnych chorób, które mogą długo nie dawać objawów, a jej skutki mają ogromny wpływ na życie chorego. Ważna jest profilaktyka, dobra dieta i badanie się. Te podstawowe sprawdziany na miejscu wykonują pracownicy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego – informuje Aleksandra Kuczko, rzecznik NFZ w Olsztynie.

00:00 / 00:00

Na miejscu byli też eksperci NFZ, którzy wydawali Europejskie Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego i zachęcali do założenia profilu niezbędnego do korzystania z Internetowego Konta Pacjenta. System jest wciąż poszerzany, a także prosty w obsłudze – zapewnia Walenty Seliga, wicedyrektor NFZ.

00:00 / 00:00

Przypomnijmy, od stycznia obowiązywać będzie e-recepta. A akcja Nie Cukrz prowadzona jest w Elblągu w dziewięciu instytucjach, m.in w oddziale NFZ i ZUS, urzędzie miasta i starostwie.

W województwie warmińsko-mazurskim na cukrzycę choruje co najmniej 60 tysięcy osób. Najwięcej jest ich w powiecie elbląskim, stąd duże nasilenie akcji w Elblągu.

Fot. M.Stankiewicz

Fot. M.Stankiewicz

Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy/A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zdrowie, cukrzyca
Ponad stu chirurgów z kraju i zagranicy przyjechało do Olsztyna doskonalić swoje umiejętności

Przez rok przeprowadzili około 400 operacji z użyciem lasera, dziś szkolą innych. W Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie rozpoczęły się warsztaty dotyczące stosowania laserów w chirurgicznym leczeniu...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV