Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elbląg z siedzibą urzędu centralnego? Radny miejski zachęca do wypełnienia specjalnej ankiety

Fot. fotolia.com

Czy Elbląg skorzysta z Programu Miasto +? To część „strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju” premiera Mateusza Morawieckiego.

Program jest skierowany głównie do małych i średnich miast. Jednym z jego założeń jest deglomeracja. Chodzi o przeniesienie z Warszawy do mniejszych miast siedzib instytutów i innych jednostek. Wytypowano 31 urzędów centralnych.

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii przyjęło też osiem kryteriów, które mają spełniać te miasta.W grupie 36 wskazanych miast znalazł się Elbląg – cieszy się elbląski radny Porozumienia Piotr Opaczewski

00:00 / 00:00

Elbląg spełnia 5 z 8 kryteriów ustalonych przez ministerstwo i jeśli program wejdzie w życie, może stać się siedzibą jednego z urzędów centralnych. Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii stworzyło stronę www.miastoplus.info. Zamieściło na niej ankietę, w której można się wypowiedzieć na temat problemów miasta, ale także jego perspektyw i predyspozycji do przyjęcia urzędu centralnego.

Piotr Opaczewski zachęca elblążan, samorządowców, przedsiębiorców oraz każdego kto czuje się związany z Elblągiem, do wypowiadania się za pośrednictwem tej strony.

00:00 / 00:00

Na razie jest za wcześnie, żeby mówić czy Elbląg ma szanse na „otrzymanie” instytucji centralnej i jeżeli tak to jakiej. Zdaniem działacza Porozumienia najpierw potrzebna jest dyskusja na temat charakteru miasta i jego przyszłości.

 

Autor: J. Salmonowicz
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, urząd centralny
Policjanci i strażnicy miejscy wspólnie pilnują w Elblągu bezpieczeństwa wokół szkół i przedszkoli

Elbląska Straż Miejska wspiera policję we wrześniowej akcji pilnowania okolic szkół i przedszkoli Obie służby mają zadanie, aby przypomnieć kierowcom, ale też dzieciom i ich opiekunom,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV