Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elbląg zaczyna batalię o środki na basen

wizualizacja basenu w Elblągu

Prawie 26 milionów złotych złotych ma kosztować budowa Centrum Rekreacji Wodnej w Elblągu. Władze miasta wystąpiły o 16 milionów złotych dotacji z Unii Europejskiej, resztę dołożą z własnego budżetu.

Przypomnijmy, wcześniej Elbląg zrezygnował z budowy stadionu i oddał pieniądze przyznane mu na ten cel przez Urząd Marszałkowski w Olsztynie. Prezydent Jerzy Wilk od razu mówił, że chce je odzyskać, ale na budowę basenu. Projekt został już złożony, dziś odbyła się jego publiczna prezentacja.

– To nie będzie kosztowny park wodny, ale rodzinne centrum rekreacyjne dla elblążan i mieszkańców gminy Tolkmicko, partnera projektu – wyjaśnia Jerzy Wilk.Wydamy na to nie 50 milionów zł, ale o połowę mniej.

Obiekt będzie podzielony na trzy części. Znajdzie się tam 25-metrowy basen sportowy z trybuną, będzie basenik do nauki pływania i duża część rekreacyjna dla dzieci i dorosłych. Obiekt ma stanąć na terenie nieczynnego od 2 lat kąpieliska.

W późniejszym terminie obok niego planowana jest budowa otwartego basenu oraz wykorzystanie starej niecki do rekreacji wodnej. – Cała działka to ponad 3 ha do zagospodarowania, piękny teren z dużymi możliwościami inwestowania w powiązaniu z funkcją basenową – uważa architekt Grzegorz Latecki, autor koncepcji.

Jeśli Elbląg dostanie dotację, to budowa Centrum Rekreacji Wodnej zacznie się wiosną przyszłego roku, a w maju 2015 roku powinno zostać oddane do użytku. (M.Stankiewicz/as

wwizualizacja basenu w Elblągu

wizualizacja basenu w Elblągu

wizualizacja basenu w Elblągu

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wódka w życiu artystów

Umierać trzeba z taktem. A więc, dajmy na to, nie wtedy, kiedy właśnie zaczyna się lato! Tak oswajał śmierć Jan Brzechwa w wierszu Taktowne umieranie, który...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV