Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elbląg zbiera propozycje do Budżetu Obywatelskiego

Urząd Miasta w Elblągu

Tylko do końca tygodnia można składać wnioski do elbląskiego Budżetu Obywatelskiego.

Z pięciu okręgów wpłynęło 48 pomysłów na inwestycje. Jest też 15 propozycji ogólnomiejskich. – Urzędnicy liczą na to, że kolejne wpłyną zgodnie z terminem zawartym w regulaminie – podkreśla Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego.

Wszystkie informacje na temat Budżetu Obywatelskiego są dostępne na zmodernizowanej ostatnio stronie internetowej ratusza.

00:00 / 00:00

Na stronie można znaleźć zweryfikowane już wnioski. Termin ich zgłaszania upływa w najbliższy piątek 3 lipca. Władze Elbląga przekazały na Budżet Obywatelski 2,5 miliona złotych, po 400 tysięcy złotych na każdy z pięciu okręgów wyborczych i 500 tysięcy złotych na inicjatywy ogólnomiejskie.

Pierwsza edycja Budżetu Obywatelskiego miała miejsce w 2012. Elbląg był jednym z pierwszych miast, które oddało część finansów pod decyzję mieszkańców na wybrane przez nich przedsięwzięcia.

 

(mstan/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w budżet obywatelski
Szczytno: Budżet Obywatelski to 200 tysięcy złotych

Mieszkańcy Szczytna będą mogli zadecydować na co zostanie przeznaczona część pieniędzy z budżetu miasta. Do 30 maja można składać propozycje projektów i zadań do Budżet Obywatelskiego...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV