Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 4 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elbląscy leśnicy odnawiają zabytkowy sad

Nadleśnictwo Elbląg odnawia stary sad, który zaraz po wojnie został założony przy jego siedzibie. Pomagają w tym specjaliści od upraw sadowniczych i dawnych odmian.

W planie jest dosadzenie drzew i owocujących krzewów, które uzupełnią ponad 70-letni sad, w którym jest nadal wiele starych jabłoni i czereśni. Leśnicy znają się na drzewach, ale przy rekonstrukcji sadu skorzystaliśmy z pomocy specjalistów – przyznaje Jan Piotrowski, rzecznik Nadleśnictwa Elbląg.

Po ekspertyzie leśnicy usunęli niepotrzebne rośliny. Zastąpią je nowe, ale także ze starych, lokalnych odmian. Część drzew owocowych trafi też do lasu. W sadzie przy Nadleśnictwie Elbląg stanęły już domki dla pszczół samotnic, podobnie jest w dawnej szkółce leśnej w Kadynach.

Tam też leśnicy posadzili rośliny miododajne.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, leśnicy
Jerzy Szmit: Rozmowa jest podstawowym narzędziem demokracji, środowisko prawnicze nie może być wyizolowaną nadzwyczajną kastą

Dialog to niezbędne i podstawowe narzędzie demokracji - o takim sposobie rozwiązania konfliktu w sądownictwie mówił w Porannych pytaniach Jerzy Szmit, prezes PiS w okręgu olsztyńskim,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV