Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elbląscy radni pokłócili się o 150 tysięcy złotych

Sesja Rady Miasta w Elblągu. Przemawia przewodniczący Rady Janusz Nowak. Fot. M. Stankiewicz

W Elblągu, kluby miejskich radnych PO, SLD i Komitetu Wyborców Witolda Wróblewskiego zaprotestowały przeciwko odbieraniu opozycji prawa do kontrolowania miejskich wydatków.

Chodzi o uchwałę, która miała zwiększyć o 150 tysięcy złotych wydatki na promocję miasta, a dokładniej na co pieniądze te zostaną wydane. Podczas sesji urzędnicy podali 3 różne wersje. Najpierw pieniądze miały być wydane na witacze, potem na 2 wydania serwisu miejskiego, a jeszcze później na elbląską Wigilię i sylwestra.

Sprawę wywołał radny Platformy Obywatelskiej Michał Missan:

00:00 / 00:00

Jak tłumaczy opozycja, cała ta sprawa spowodowała brak zaufania do władz miasta. – Traktujemy to jako umniejszanie roli Rady Miasta – brzmi oficjalne stanowisko klubów wygłoszone przez przewodniczącego Janusza Nowaka:

00:00 / 00:00

Z kolei przewodniczący klubu PiS Paweł Fedorczyk uważa, że to burza w szklance wody i trzeba pamiętać jak pieniędzmi na promocję rządziły poprzednie władze miasta:

00:00 / 00:00

Po burzliwej dyskusji nad wprowadzeniem uchwały o zmianie budżetu, zapadła decyzja o ponownym jej przygotowaniu przez skarbnika, ale z pominięciem kwestionowanej kwoty 150 tysięcy złotych. 

Burzliwa sesja Rady Miasta w Elblągu. Fot. M. Stankiewicz

(mstan/bsc)

Więcej w Elbląg, pieniądze, Rada Miasta, sesja, radni
47-latek zatrzymany pod zarzutem zabójstwa żony

W Elblągu policjanci zatrzymali 47-letniego mężczyznę podejrzanego o zabójstwo żony. Według ustaleń funkcjonariuszy, w mieszkaniu przy ulicy Poprzecznej w Elblągu, kobieta została zraniona nożem w okolice...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV