Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elbląscy sportowcy stają do walki. Celem – wygrana z koronawirusem

Gest fair play – tak można powiedzieć o akcji sportowców z Elbląga i powiatu elbląskiego, którzy pomagają służbie zdrowia. To nie pierwszy raz, kiedy przedstawiciele lokalnych klubów sami inicjują lub włączają się w działania charytatywne.

Tym razem zjednoczyła ich epidemia i walka z koronawirusem. Zaczęło się kilka dni temu od piłkarzy II -ligowej Olimpii Elbląg. Sami zrobili zbiórkę i kupili na potrzeby szpitala przy ul. Królewieckiej rękawiczki lateksowe i nitrylowe, środki bakteriobójcze, koncentraty do dezynfekcji oraz dozowniki.

Zdajemy sobie sprawę, że to kropla w morzu, ale być może zainicjujemy falę działań przyczyniających się do walki z wirusem

– zapowiadał kapitan Tomasz Lewandowski.

I tak się stało. Do szpitala dotarły ochraniacze na obuwie, środki bakteriobójcze i spryskiwacze od szczypiornistek Startu Elbląg. Z kolei Klub Sportowy BARKAS z Tolkmicka przekazał ratownikom z pogotowia sto maseczek.

Sportowy challenge trwa. Do wyzwania, które pomaga służbie zdrowia, mogą dołączyć kolejne kluby czy zawodnicy.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sport, Elbląg, pomoc
Elbląg nie rezygnuje z płatnego parkowania. „Parkomaty są dezynfekowane kilka razy dziennie”

Nie będzie zmian w Strefie Płatnego Parkowania w Elblągu. Władze miasta nie zdecydowały się na zawieszenie pobierania opłat za parkowanie w czasie panującej epidemii. Wiele miast...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV