Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elbląscy tramwajarze zawiesili planowany na poniedziałek strajk

Akcja strajkowa miała się rozpocząć jutro rano. W niedzielę protestujący podpisali z dyrekcją spółki częściowe porozumienie.

Załoga zgodziła się na kompromis i przyjęła propozycje prezydenta Elbląga w sprawie podwyżek płac rozłożonych na ten i przyszły rok. Nie przerywa to sporu zbiorowego. Na ostateczne decyzje władz miasta pracownicy Tramwajów Elbląskich czekają do drugiej połowy listopada, bo 15 listopada ma być ogłoszony projekt budżetu na rok 2018.

Finał tej części negocjacji jest następujący: wszyscy pracownicy dostaną podwyżkę po 50 groszy za godzinę pracy od lipca, a kolejne 50 groszy od stycznia. Co do drugiej złotówki, której żądają tramwajarze wszystko jest w rękach władz miasta. Magistrat musi  wygospodarować w budżecie potrzebną kwotę.

Jeśli w listopadzie nie dojdzie do porozumienia strajk zostanie odwieszony – zapowiadają związkowcy. Do wyjaśnienia jest jeszcze jeden postulat. Na rozwiązanie czeka kwestia dodatków za pracę w niedziele i święta.

 

Autor: MStankiewicz
Redakcja: SChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, strajk
700 nowych studentów rozpoczęło rok akademicki na Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej

Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna to jedyna uczelnia w mieście, która kształci na kierunkach medycznych. W planach jest otwarcie wydziału lekarskiego. Władze uczelni czekają na zgodę ministerstwa w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV