Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elbląską Bażantarnię czeka mały lifting

Bażantarnia w Elblągu. Fot. Wikipedia

Jeśli zapyta się mieszkańców Elbląga o najlepsze miejsce do wypoczynku, to zdecydowana większość odpowie – płuca Elbląga czyli Bażantarnia.

Elbląski oddział PTTK zainicjował akcję odkrywania na nowo parku leśnego Bażantarnia. Jest on częścią chronionego obszaru Wysoczyzny Elbląskiej i ulubionym, od ponad 200 lat, miejscem wypoczynku elblążan. Formuła promowania i korzystania z walorów przyrodniczych tego miejsca musi być nowocześniejsza – uważa Kamil Zimnicki z PTTK, pomysłodawca akcji Aktywnie przez cały rok. To niewykorzystany potencjał miasta, marka sama w sobie, której trzeba pomóc.

W Bażantarni pojawi się nowe oznakowanie szlaków i kierunków spacerów, będą wskazane jej wyjątkowe miejsca. Powstanie nowa mapa, dostępna przez smartfony. Wszystkie działania są ekologiczne i nie będą ingerować w przyrodę. Park leśny jest w części własnością miasta i leży w jego granicach. Dlatego partnerami akcji są oprócz Urzędu Miasta także Zarząd Zieleni, Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej i Nadleśnictwo Elbląg. Dla leśników ta miejska część lasu jest równie ważna jak pozostałe tereny. Jest tu dzika zwierzyna i roślinność taka jak w jego dalszej części.

Za wszystkie działania w ramach akcji Aktywnie przez cały rok zapłaci elbląski ratusz. Miejski oddział PTTK wygrał konkurs na promowanie walorów Bażantarni. (mstan/bsc)

Posłuchaj raportu Miry Stankiewicz

00:00 / 00:00

Bażantarnia w Elblągu. Fot. Dariusz Bocian

Bażantarnia w Elblągu. Fot. Dorota Kruszyńska

Bażantarnia w Elblągu. Fot. Wikipedia

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, las, Park
Przebudowa drogi nr 503 pod kontrolą

Urzędnicy z elbląskiego ratusza będą uważniej przyglądać się postępom prac przy przebudowie drogi nr 503. Jest to jedna z głównych arterii prowadzących z południa na północ...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV