Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -1 °C pogoda dziś
JUTRO: 4 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elbląska Fala zainwestowała w nowy pomost

Fot. A. Pastuszka

W porcie Ośrodka Sportów Wodnych Fala na rzece Elbląg stanął nowy pomost do cumowania jachtów i łodzi.

To już kolejna taka inwestycja, zakupiona przez stowarzyszenie ze składek wodniaków. Całość z koniecznym oprzyrządowaniem kosztowała 50 tysięcy złotych.

Stowarzyszenie organizuje przystań własnymi siłami, bez wsparcia władz miasta. Rok temu Fala kupiła taki sam pomost, licząc na to że samorząd włączy się w organizację jedynej przystani w obrębie Starego Miasta. Tak się jednak nie stało. – Pomost kupiła Fala ze składek trzydziestu klubowiczów – podkreśla komandor Grzegorz Borowiec, który drugą kadencję kieruje stowarzyszeniem.

Nowy pomost pozwoli na cumowanie kolejnych 16 łodzi. To wciąż mało, bo zainteresowanie okolicami Elbląga wodniaków z całej Polski nadal rośnie. Ośrodek Fala szuka szans na rozwój. Ostatnio poszerzył swój teren o wydzierżawioną od Zarządu Portu Morskiego część nadbrzeża. Wodniacy postawili tam ogrodzenie i bramę oraz zamontowali z własnych środków oświetlenie.

Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg
Mieszkańcy Elbląga odzyskają ‚”czerwony szlak”. Zniszczone przez powódź trasy turystyczne w Bażantarii zostaną naprawione

Jest porozumienie między Wodami Polskim, wojewodą i władzami Elbląga, które daje szansę na naprawę szlaków turystycznych w Bażantarni. Trasy w miejskim lesie zostały zniszczone przez powódź...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV