Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elbląska policja apeluje: telefon i e-mail zamiast osobistej wizyty w komendzie

Fot. fotolia

Elbląska policja prosi o ograniczenie osobistych wizyt w komendach i posterunkach. Warto korzystać z możliwości telefonicznego lub mailowego powiadamiania o zdarzeniach.

Chodzi o bezpieczeństwo zarówno mieszkańców, jak i funkcjonariuszy, którzy wykonują codzienną służbę – wyjaśnia komisarz Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Z policją można kontaktować się zdalnie, także za pośrednictwem aplikacji Moja Komenda. Przy okazji policja apeluje do osób starszych o ostrożność, bo wyjątkowa sytuacji może być okazją dla przestępców. Nie należy wpuszczać obcych ludzi do domu, uważać komu powierza się zrobienie zakupów i konsultować wszelkie dziwne telefony z najbliższą rodziną lub policją.

Przypomnijmy, dzwonić można pod numery telefonów poszczególnych jednostek policji. Są dostępne na stronach internetowych. W przypadku zgłoszeń alarmowych pamiętajmy o numerach 112 i 997.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

00:00 / 00:00

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, policja, telefon, e-mail
Lekarze apelują do pacjentów: nie przychodźcie samowolnie do przychodni!

Nie przychodźcie samowolnie do przychodni! - apelują lekarze. Zgodnie z procedurami, związanymi z powstrzymaniem koronawirusa, do przychodni lekarskiej najpierw należy wykonać telefon - przypomina dr Jerzy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV