Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: -4 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
IMIENINY: Edwarda, Narcyza, Zbysława
EUR: 4.2162 CHF: 3.6028
USD: 3.4214 GBP: 4.7778
Logowanie
 

Elbląska policja szkoli księży, aby ustrzec seniorów przed oszustami

Fot. Łukasz Węglewski

Elbląska policja nie ustaje w wysiłkach, by przestrzec seniorów przed oszustami. Był już film, który zrobił furorę w  Polsce, była kampania informacyjna w lokalnych  mediach oraz prelekcje ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Teraz policjanci zaprosili na szkolenie księży. I to nie jest ostatni pomysł, bo przestępcy wciąż sięgają po nowe metody.

Na wnuczka, policjanta, hydraulika, pracownika socjalnego –  pomysłów, by okraść w perfidny sposób starsze osoby jest jak widać bez liku. Metody są proste i bazują na zaufaniu, jakie do ludzi mają starsze osoby – zauważa  nadkomisarz Marek Cieślak z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, który prowadzi szkolenia. Warsztaty dla księży  są nowym pomysłem na dotarcie  do seniorów, mogą przekazywać wiedzę na temat tego jak ustrzec się przed oszustami – tłumaczy podkomisarz Krzysztof Nowacki.

Kościół podszedł do sprawy poważnie. W policyjnej lekcji wzięło udział ponad 180 księży z Diecezji Elbląskiej.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

00:00 / 00:00

 

(mstan/apod)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, kościół, księża
Porwali mężczyznę i wywieźli do lasu. Zamiast okupu dostali prokuratorskie zarzuty. Zobacz FILM

Policyjni antyterroryści zatrzymali trzech porywaczy, którzy w ubiegłym tygodniu uprowadzili mieszkańca powiatu bartoszyckiego. Mężczyzna został porwany sprzed swojego domu. Porywacze wywieźli go poza miasto, tam pobili...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV