Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elbląska straż miejska wydała prawie 80 mandatów za palenie odpadami w piecach

Fot. fotolia.pl

Elbląska Straż Miejska podsumowała ubiegłoroczne kontrole w sezonie grzewczym. Jest lepiej, ale wciąż nie idealnie. Nadal są palone w piecach odpady i śmieci. 

Funkcjonariusze wydali prawie 80 mandatów na ponad 10 tysięcy zł za łamanie przepisów. Do sądu trafiło sześć wniosków o ukaranie osób, które notorycznie zatruwają środowisko.

Coraz częściej sami elblążanie reagują na to, czym palą sąsiedzi – informuje Marcin Bukowski, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Elblągu. Nie wszystkie zgłoszenia się potwierdziły. Pierwsza wizyta straży miejskiej zawsze kończy się pouczeniem. Kary nakładane są przy ponownych kontrolach, kiedy nie ma poprawy.

Dodajmy – elbląski samorząd kupił drona, który już niedługo będzie pomagał w tropieniu trucicieli. Urządzenie będzie obsługiwał strażnik miejski i specjalista ds. ochrony środowiska z Elbląskiego Parku Technologicznego. Podczas lotów dron będzie pobierał próbki, ich analiza będzie dowodem przeciw osobom łamiącym prawo.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w podsumowanie, mandaty, smog
Poprawa bezpieczeństwa i walka z cyberprzestępcami. Elbląska policja podsumowała miniony rok

To był bardzo dobry rok, choć niepozbawiony problemów - informował na rocznej odprawie inspektor Robert Muraszko, komendant miejski policji w Elblągu. Elblążan może cieszyć mniejsza liczba...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV