Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elbląska Straż Miejska zaczęła odwiedzać miejsca gromadzenia się dzieci i młodzieży

Fot. M. Stankiewicz

Funkcjonariusze będą dyscyplinować najmłodszych elblążan, którzy w czasie zawieszenia zajęć w szkołach powinni pozostać w domach.

Zaczęliśmy tę akcję już dziś, ma ona charakter profilaktyczny, chcemy ograniczyć możliwość rozprzestrzeniania się wirusa. Strażnicy nie będę karać, a tłumaczyć zasady bezpieczeństwa

– wyjaśnia komendant Arkadiusz Kulik.

Strażnicy miejscy pojawią się w centrach handlowych, parkach czy miejskim lesie Bażantarnia. Władze Elbląga przypominają, że przerwa w zajęciach to nie ferie. Dlatego apelują do uczniów i rodziców o odpowiedzialne zorganizowanie czasu w domu.

Prezydent Elbląga zwraca się również do właścicieli pubów i klubów o rozważanie możliwości przełożenia, bądź odwołania planowanych imprez i wydarzeń, skupiających większą ilość osób, do czasu gdy sytuacja epidemiologiczna w kraju ulegnie stabilizacji.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w młodzież, szkoła, straż miejska, zgromadzenia
Wicekurator oświaty: To nie ferie. Apelujemy do rodziców, żeby dzieci nie zbierały się w miejscach publicznych

Dwutygodniowej przerwy od szkoły nie traktujmy jako ferii – apelował w Porannych pytaniach  warmińsko-mazurski wicekurator oświaty Wojciech Cybulski. Decyzją rządu od dziś odwołane są zajęcia dydaktyczne...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV